Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Újabb egygólos vereség

Sokáig vezetett a Füred, de a hajrát elrontotta

Egymás után a második mérkőzését veszítette el egy góllal a Balatonfüredi KSE, amely a Dabassal szemben kapott ki fájdalmas módon szombaton a kézilabda NB I-ben.

Dabas-BKSE 30:29 (16:16)
Dabas. V.: Nagy, Túróczy.

Dabas KC: Nagy T., Pallag (kapusok), Garajszki, Bálint 2, Bognár, Fekete 2, Horvat 4 (3), Laurinyecz 1, Tarabochia 2, Szöllősi Sz. 7, Koller 2, Katona 3, Hutvágner, Ács 1, Zdolik 6. Edző: Tomori Győző.

Balatonfüredi KSE: Tóth M., Andó (kapus), Kemény, Szretenovics 7, Varga M. 1, Bóka 3, Szmetán M. 6, Németh B., Gostovics 4 (3), Dénes, Ág, Szűcs B. 4, Vajda 3, Brandt 1, Határ. Edző: György László.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Szretenovics góljával indult a találkozó, azonban hamarosan a hazaiak vették át a kezdeményezést, 11. perc: 6-4.

Bóka egyenlítése után Szmetán újra vezetést szerzett a Fürednek (19. perc: 9-10), a másik oldalon a volt BKSE-átlövő, Zdolik Bence válaszolt. A folytatásra is maradt a szoros állás, az első játékrész 16-16-os döntetlennel zárult.

A második félidő két vendéggóllal kezdődött, majd nem sokkal később négyre nőtt a Balaton-partiak előnye, 39. perc: 18-22. Egészen az 54. percig vezetett a BKSE, ekkor Zdolik egalizált, 26-26. Előnybe is került a Dabas, Szmetán találatával ismét egyenlő volt az állás, ám ezt követően hosszú percekig nem tudtak a kapuba találnia a fürediek. Ez döntő volt, két perccel a vége előtt Szűcs ugyan 29-28-ra alakította az állást, a hátralévő időben a hazaiak meg tudták őrizni minimális előnyüket.

Tomori Győző: – Büszke vagyok a csapatra, örülök, hogy sikerült hazai közönség előtt nyernünk. Többen is kiemelkedő teljesítmény nyújtottak a hajrában, és ennek köszönhetően itthon tudtuk tartani a pontokat.

György László: – Csak a második félidő közepéig sikerült azt a teljesítményt nyújtanunk, amit szerettünk volna. Fájó, hogy megint egy góllal kaptunk ki, bízom benne, a jövőben meg tudjuk nyerni az ilyen meccseket.