Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Tízzel is vezetett a PLER, amely simán verte a Balatonfüredet

Váratlan vereségbe szaladt bele a Balatonfüredi KSE, amely szombaton a kiesés elől menekülő PLER-Budapest vendégeként maradt alul, méghozzá elég simán.

PLER-Budapest – Balatonfüredi KSE 31-28 (22-13)
Budapest, 573 néző. V.: Kiu G., Kiu T.

PLER-Budapest: Kránitz, Takács (kapusok), Tóth Á. 6, Simotics 6, Zobec 4 (3), Dissinger 4, Javor 3, Andjelic 3, Sunajko 2, Vízler 2, Bak 1, Farkas. Edző: Horváth Attila.

Balatonfüredi KSE: Andó, Bősz (kapusok), Kemény 2 (2), Szretenovics 9, Varga M. 1, Bóka 1, Szmetán M. 7 (1), Németh B., Gosztovics 3 (3), Sikosek 1, Kljun, Hornyák P., Szűcs B. 4. Edző: György László.
Kiállítások: 18, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 10/6.

Hatalmas lendülettel kezdtek a forduló előtt a tabella utolsó előtti helyén álló hazaiak, a BKSE nem győzte a tempót. Hiába kért időt György László 5-1-es állásnál, nem sokkal később 10-3-at mutatott az eredményjelző. A PLER szélről, átlövő és beállós pozíciókból is veszélyes volt, a vendégek támadójátéka viszont nem volt elég hatékony. A 25. percben már tízzel vezettek a fővárosiak, 19-9.
Fordulás után mínusz ötre sikerült felzárkózniuk a Balaton-partiaknak, akiknek nem lehettek vérmes reményeik, a PLER kézben tartotta a mérkőzést. Tíz perccel a vége előtt 30-25 volt az állás, végül három füredi góllal zárult a mérkőzés, de ez csak végeredmény kozmetikázására volt elég.
A BKSE az év utolsó bajnokiján, jövő szombaton a Telekom Veszprémet fogadja.