Gyöngyös – BKSE 23:28 (13:11)
Gyöngyös, 800 néző; v.: Bócz,Wiedemann

büntetők: 10/6, ill. 5/4
kiállítás: 10, ill. 20 perc

Andó – Hornyák, Németh, Szűcs, Sretenovic, Kemény, Bóka összeállításban kezdtünk, majd támadásban Szöllősi és Malinovic váltotta Némethet és Keményt.

Gyöngyösi hetsesekkel indult a meccs és Németh szinte azonnal két percet kapott. Hornyák hetesből egalizált. Sajnos könnyen jutottak helyzetekhez a hazaiak, melyet értékesítettek is. Mi Szűcs újabb akció góljával, majd Hornyák második hetesével zárkóztunk. (7.p.: 4:3) Andó bravúr után kimaradt a beállósunk ziccere és a hazaiak hárommal elhúztak.(11.p.: 7:4) Nem tudtunk zárkózni, mert góljainkra azonnal jött a válasz. A 14.percben Gáborit Sretenovic elleni fellépéséért pirossal kizárták. Az előnnyel nem tudtunk élni, sőt Andó védése kellett ahhoz, hogy ne kapjunk gólt és Hornyák büntetője is kimaradt. Közben Szűcsöt Vajda váltotta. Aztán a hazaiaknak sem sikerült értékesíteni a 7 méteresüket. A közel nyolc perces gólcsöndet emberelőnyből Sretenovic törte meg, majd Bóka üres kapus találatával egyre zárkóztunk (22.p.: 9:8) Gyors gólváltással maradt a hazai előny, sőt újabb büntetőből kettőre nőtt az előnyük. Kinyíltak a „gólzsákok” és a különbség maradt. (26.p.: 12:11) Kihagyott ziccerünket góllal büntették a pályaválasztók.

A kevesebbet rontó csapat vezet, de a mérkőzés teljesen nyílt

A második játékrész kezdésekor Varga Marci váltotta Sretenovicot és Szmetán is pályára lépett. Deján góljára hetesből jött a válasz. Varga góljára is azonnal válaszoltak, így a különbség maradt. (35.p.: 15:13) Aztán mi lőhettünk hetest és Hornyák nem hibázott. Két helyzetünk is kimaradt, de Varga kiállítása után Bóka labdát és gólt szerez és Sretenovic egyenlít! (38.p.: 16:16). A vezetést nem tudjuk átvenni, de emberhátrányban ismét egyenlítünk, sőt Marci és Németh Balázs újabb góljaival már fordítunk és kettővel vezetünk! (41.p.: 17:19). Kettős emberelőnyben, kimaradt büntetőjük után egy újabból már nem hibáztak a hazaiak, de Bendi azonnal beköszönt és Huba hárította az üres kapunkra tartó hazai lövést.(44.p. 18:20) A négy perces gólcsöndet mi törtük meg, sőt Hornyák 6. találatával már néggyel megyünk. (50.p.: 18:22) Hét perc után Varsandán szerzi a 19. hazai gólt, de Huba kettővel válaszol. Újabb emberelőnyükben kipattanó hetesből faragnak a hátrányukon a gyöngyösiek. Most azonban mi tudunk azonnal válaszolni, igaz a 10. büntetőjükből ők is érnek el gólt. Arián dupla bravúrjával marad az állás, sőt Marci gólt lő, majd kiállítják, de Arián véd és akkor újra Huba lő gólt. (57.p.:21:27). Innen már nem veszíthetünk, még akkor sem, ha Szűcsöt kipirosozzák. Kozmetikáznak a hazaiak, kinyitják a védelmüket, de pontot Bóka teszi ki és a két pont nálunk.

Nehezen indult a mérkőzés számunkra és az első félidő a kihagyott ziccerek és a büntető párbajok ideje volt, amiből a hazaiak jöttek ki jobban. A másodikban felcsapott sisakrostéllyal vetették magukat a küzdelembe a mieink és tíz perc alatt megfordították az eredményt. Idegesítő négy perces gólcsöndet a fürediek tudták megtörni és ez lendületet adott. Nem csak tartani, de növelni is tudták György László tanítványai az előnyüket. A végjáték már sima volt.

Csapatunkból mindenki dicsérhető, de külön ki kell emelni Andót (41%), Hornyákot (6/4), Bókát (4), Vajdát (3) és a régi önmagát idéző Vargát (5).

Gyorsan és magabiztosan visszavágtunk a hazai pályán elszenvedett Magyar Kupa kudarc után.