Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Pontosztozkodás a füredi derbin

Hatalmas csatában döntetlenre végzett egymással a Balatonfüredi KSE és a Gyöngyös pénteken a férfi kézilabda NB I-ben. A hazaiak a meccs nagy részében vezettek, a hajrában viszont hátrányt kellett ledolgozniuk.

BKSE-Gyöngyös 24-24 (11-10)
Balatonfüred, 400 néző. V.: Hargitai, Markó.

Balatonfüredi KSE: Andó, Tóth M. (kapusok), Szretenovics 2, Bóka 3, Szmetán M. 1 (1), Németh B. 1, Gostovics, Szöllősi B. 5, Dénes, Malinovic 4, Hornyák 3 (1), Szűcs B. 3, Vajda 1, Brandt 1. Edző: György László.

Gyöngyös: Tomic, Bartucz (kapusok), Potisk 1, Halász 2, Varsandán 5 (2), Bura 6, Hegedűs 2, Lakosy 1, Schmid 1, Gerdán, Schäffer 2, Hamidovic 1, Gráf 1, Jóga 2. Edző: Bíró Balázs.

Kiállítások: 10, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2.

A Gyöngyös sikerrel, a BKSE vereséggel kezdte a bajnokságot. Mindkét eredmény borítékolható volt, hiszen a Balaton-partiak a Telekom Veszprém vendégei voltak a nyitányon, a hevesiek esélyesként fogadták a Ceglédet.
Malinovicé volt a meccs első gólja, a vendégek Tomic védései után fordítottak, de nem sokkal később ismét a hazaiaknál volt az előny, 10. perc: 4-2. Kemény védekezés és jó kapusteljesítmények jellemezték a játékot, Andó például háromszor is védett egymás után. Nem sok gól esett, a 18. percben 5-4-et mutatott az eredményjelző. Fej fej mellett haladtak az együttesek, a BKSE került rendre előnybe, azonban a Gyöngyös követni tudta, 25. perc: 9-8.
A játékrész végén Andó és Tomic védett még, egy góllal vezettek a hazaiak a szünetben.
A folytatásban megint 2-3 találatosra nőtt a különbség, 15-12. A vendégek kitartóan üldözték a vetélytársat, és a 43. percre siker koronázta erőfeszítéseiket, Schäffer alakította 16-16-ra az állást. Bóka válaszolt, a vezetést nem tudta átvenni a Gyöngyös.
Németh Balázs két gólosra növelte a Balaton-partiak előnyét, azonban ezt követően öt percen keresztül nem tudott a kapuba találni a házigazda. A vendégek ezalatt átvették a vezetést (20-21) és a kezdeményezést.

A hajrában az egy pontért hajtott a BKSE, Bóka, Szöllősi, majd Vajda egyenlített. A Gyöngyösnek maradt még 15 másodperce a győzelem megszerzésére, de nem tudott újra betalálni, 24-24-es végeredményt hozott a csata.