A komlói oroszlánbarlangban kaptuk el a hazaiakat.

BKSE: ANDÓ – HORNYÁK 7/4; NÉMETHóth (k) 3, SZMETÁN 5, SZŰCS 4, Sretenovic 3, Bóka 1. csere: Tóth (k), Varga 3, Dénes, Ág, Vajda 2, BRANDT 3. edző: György László

Komló legjobb lövője: Melnicsuk 9/7.

kiállítások: 4, ill. 10 perc
hétméteresek: 7, ill. 4

Szűk kerettel vágtunk neki a komlói túrának. A két kapuson kívül tizenegy játékos állt György László rendelkezésére és a belső hármas posztjain négyen tudtak osztozni. Mondhatni, mint a NEKA ellen itthon. A Csapat ismét bebizonyította, hogy ebben a helyzetben is felnőnek a feladathoz, mindenki annyival többet tesz hozzá a játékhoz, ami a hiányzók pótlásához kell. Így szereztük az EL 3 pontját is a Hard ellenében. Arián ismét brillírozott,48%-kal védett, de mint az interjújában is mondta, jó kapusteljesítményhez védelem is kell. Támadásban Hornyák magabiztos és gólerős volt és a Németh Szmetán tengely is olajozottan működött. Örömteli volt Szűcs hibátlan játéka és Brandt Balázs beszállása. A többiekeet is dicséret illeti. Varga és Sretenovic is meglőtte a magáét és Huba is jól tehermentesítette Szűcs Bencét.

Andó három védésével, Németh Balázs két és Sretenovic egy góljával indítottunk. (7.p.: 0:3) A hazaiaknak a kilencedik perc végéig kellett várniuk az első góljukra. Magabiztosan tartottuk az előnyt és a 20. percben már öttel mentünk (5:10). A komlóiak 12 percen keresztül nem találtak be Arián kapujába, miközben a mieink elől hangya szorgalommal gyűjtötték a találatokat.(26.p. 5:13) Megnyugtató,hét találatos előnnyel mehettünk a pihenőre.

A második játékrészben feljavult a bányászok támadó játéka, de nem annyira, hogy közelebb tudtak volna férkőzni (41.p.: 12:19). Sőt a félidő közepén közel férkőztünk a közte tízhez. Ezt az 54. percben Brandt Balázs találatával értük el (18:28). De nem itt volt a végállomás! Időkéréssel se tört meg a lendületünk. Brandt újabb találatával már tizenkettő volt az előnyünk (18:30) A pontot az i-re a lefújás előtt Szmetán Máté tette fel, majd a csereként beállt Tóth Misi védte meg a tizenhárom gólos győzelmünket.

Csupa szív és eredményes játékunkkal valódi oroszlánvadászok lettünk. Hamar lehűtöttük a lelkes hazai közönség reményeit és ekkora különbséggel is megérdemelten nyertünk.