Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Nem tudott nyerni a BKSE Bogláron

Döntetlenre végzett egymással a NEKA és a Balatonfüredi KSE pénteken este a férfi kézilabda NB I-ben.

HSA NEKA – Balatonfüredi KSE 23–23 (11–11)
Balatonboglár, 200 néző. V.: Bíró, Kiss.

NEKA: Palasics (kapus), Temesvári 2, Krakovszki Zs., Papp 2, Krakovszki B. 2 (2), Sztraka 2, Ács 1, Kovács T. 6, Dely 1, Fekete 4, Dobi, Karakai, Szilágyi. Edző: Sótonyi László.

Balatonfüredi KSE: Andó, Tóth M. (kapusok), Kemény 1, Szretenovics 2, Bóka 2, Szmetán M., Németh B., Szöllősi B. 3, Dénes, Malinovic 3, Hornyák P. 5 (1), Szűcs B. 1, Vajda 6. Edző: György László.

Kiállítások: 14, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.

A jó formában lévő hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést a meccs elején, 8. perc: 4-2. Innen fordított a Füred (4-5), de két gólosnál nem tudták tovább növelni a különbséget a vendégek. Fej fej mellett haladtak a riválisok, s ez a félidő végéig igaz volt, Hornyák találata után 11-11 állt az eredményjelzőn ekkor.

A fordulást követően ismét a NEKA jutott előnyhöz, 40. perc: 17-14. Ez a helyzet megint csak nem volt tartós (17-17), folytatódott a szoros küzdelem. A BKSE 17-18-nál visszavette a vezetést, ezt követően viszont csak futott az eredmény után, 56. perc: 22-20.

Megint sikerült egalizálniuk a vendégeknek (22-22) és az utolsó perc elején Kemény belőtte a 23. füredi gólt, 22-23. Andó védte Kovács T. próbálkozását, de a legvégén büntetőhöz jutott a NEKA, és az időn túli hetest Krakovszki Bence értékesítette, 23-23.

Sótonyi László: – Büszke vagyok a csapatra, hiszen öt forduló után hét ponttal állunk. A Füred ellen kiélezett küzdelemben álltunk helyt, az együttes tartását mutatja, hogy hátrányból szereztünk pontot.

György László: – Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, hullámzó meccsen vagyunk túl. Az első félidőben több ziccert is hibáztunk, illetve jó volt a hazaiak kapusteljesítménye. Ha ezt nézem, elvesztettünk egy pontot. Lehet, valamikor értékes lesz a szerzett egy pont, de most csalódottak vagyunk.