Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Nem sikerült a pontszerzés az FTC otthonában

Andó Arián remek kapusteljesítménye ellenére (43%) nem sikerült ponttal távoznunk a fővárosból.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. forduló

FTC-Green Collect – Balatonfüredi KSE 27-25 (14-11)
Játékvezetők: Héjja Ádám, Kónya Balázs Krisztián
Gólszerzők: Nagy B. 8, Lékai 6, Bujdosó 3, Kovacsics 3, Ónodi-Jánoskúti 2, Csörgő 1, Debreczeni 1, Füzi 1, Juhász 1, Karai 1, ill. Urbán-Patocskai 6, Simotics 4, Sretenovic 3, Hornyák 2, Rozman 2, Szöllősi B. 2, Vasziljev 2, Bóka 1, Kljun 1, Németh B. 1, Szmetán 1

Az elmúlt két szezonban kifejezetten jól szerepeltünk a Ferencváros ellen, a négy egymás elleni bajnokiból mindössze egyet veszítettünk el.

A mostani összecsapás azonban nem indult jól a mieink számára. Varga Mártont sérülés miatt a meccs elején elveszítettük, Denis Vasilev pedig az első negyedórában két kiállítást is összeszedett, így foghíjassá vált a védekezésünk.

A 13. percben egy üres kapus támadás után már hárommal vezetett a hazai csapat. A kapuban Andó Arián fantasztikusan védett, ennek ellenére az első félidőt háromgólos hátránnyal zártuk (14-11).

A szünet után sikerült visszakapaszkodni, láthatóan megtorpant az ellenfél, több ízben sikerült kiegyenlíteni, a vezetést azonban nem sikerült átvenni, így az utolsó negyedórának egygólos hátrányból vágtunk neki.

Ismét hárommal elhúztak a zöld-fehérek, de az utolsó öt és fél perc megint döntetlenről indult. A végén viszont kulcspillanatokban mi hibáztunk, Urbán-Patocskai Csongor bár remekül szállt be a mérkőzésbe, legeredményesebb játékosunk egyetlen alkalommal hagyta ki a büntetőt, így 27:25-re elveszítettük a rangadót.

Javítási lehetőség szombaton 18 órától a Komló ellen.