Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Nem járt sikerrel a BKSE Gyöngyösön

Hiába próbálta megszorongatni a Balatonfüred a Heves vármegyeieket, a második játékrészben a hazaiak játszottak stabilabban, és végül ők is szerezték meg a két pontot a kézilabda NB I 9. fordulójában.

Gyöngyös-Balatonfüredi KSE 29-27 (15-12)
Gyöngyös, 1000 néző. V.: Andorka, Hucker.
Gyöngyös: Tomics – Lakosy 1, Schaffer 3, Ubornyák 5, Hegedűs 7, Bodor, Varsandán 5 (1). Csere: Podoba, Jaros, Bura 3, Schmid 3, Gráf, Jóga 1, Pietruszko 1. Edző: Bíró Balázs Bertalan.
Balatonfüredi KSE: Andó – Hornyák 6 (2), Németh 3, Sikosek 3, Sretenovics 1, Varga 4, Bóka 4. Csere: Bősz, Kemény, Szmetán 1, Gosztovics 1, Szöllősi, Kljun 1, Malinovics, Szűcs 3. Edző: György László.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.

27.p. 10:11; 32.p.: 17:12; 36.p.: 19:16; 45.p.: 24:19; 53.p.: 27:22; 56.p.: 29:25

Nem indult magas hőfokon a találkozó. Viszonylag fej fej mellett haladtak a felek, egyik csapat sem tudott tetemesebb előnyre szert tenni. 15. perc: 7-7. A 20. minutumban 10-10-nél beragadtak az együttesek, az egyik oldalon Tomics, a másikon pedig Andó mutatott be ekkor egy-egy nagy védést. Közel öt percig nem láthatott gólt a publikum, majd a 26. minutumban Varga Márton révén magához ragadta a vezetést a BKSE. Az első félidő hajrájában nem illetődött meg a Gyöngyös, és előbb egalizált, majd meglépett hárommal a Balaton-partiaktól (15-12). A második játékrészben végig kontrollálta a találkozót a hazai csapat, és többször is elhúzott öt góllal. 45. perc: 24-19. A hajrában György László együttes csak kozmetikázni tudott az eredményen, és végül két góllal maradtak alul Gyöngyösön.