facebook insta youtube

Nehezen, de meg van a két pont!

A lényeg a két pont, a többin lehet javítani.

Egy góllal nyert a Füred

Küzdelmes meccsen gyűjtött rendkívül értékes két pontot a Balatonfüredi KSE vasárnap a kézilabda élvonalban.

BKSE-Komló 27-26 (15-15)
Balatonfüred, 400 néző. V.: Sándor, Szikszay.

Balatonfüredi KSE: Andó, Tóth M. (kapusok), Kemény 2, Szretenovics 2, Varga M. 1, Bóka, Szmetán M., Németh B. 2, Gostovics 8 (4), Szöllősi B. 4, Ág 2, Hornyák P. 3 (1), Vajda 2, Brandt 1. Edző: György László.

Komló: Granic, Pásztor (kapusok), Zobec 4, Vaskó, Szöllősi O., Grünfelder, Urbán 3, Sunajko 3, Jerkovics 4, Bazsa, Melnyicsuk 10 (3), Szuharev 1, Orbán 1, Hoffmann. Edző: Kilvinger Bálint.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3.

Jól kezdett a Füred, bár egyszer fordítani tudott a Komló, de az első tíz percben három gólos előnyhöz jutottak a hazaiak, 7-4.

Tartotta 2-3 találatnyi előnyét a házigazda, sőt a 18. percben már néggyel vezettek a Balaton-partiak, akiknél Andó remekül védett, 10-6.

Az első félidő végén aztán jött egy hazai hullámvölgy, nem ment támadásban a BKSE-nek, amely az utolsó hét percben csak kétszer volt eredményes. A másik oldalon viszont Melnyicsukék megrázták magukat és sikerült ikszre hozniuk az első játékrészt, 15-15.

A szünet után megint a Balaton-partiak szereztek előnyt, de ezúttal nem sikerült meglépni az ellenféltől, 40. perc: 19-18. Gostovics fogott ki remek napot, a szerb átlövő találatai után 23-20-ra módosult az állás, 11 perc volt hátra ekkor. Ezzel az előnnyel már jól gazdálkodott a Füred, 57. perc: 25-23. Urbán tudott a véghajrában duplázni, azonban ez már kevés volt a komlói pontszerzéshez.