Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Nagy küzdelemben itthon tartottuk a pontokat a Komló ellen

„Rajt-cél győzelmet” arattunk baranyai riválisunk ellen. A vendégek ugyan helyenként megközelítettek bennünket, de a mérkőzés elején megszerzett vezetést egy pillanatra sem engedték ki a kezükből Szöllősi Balázsék.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
6. forduló

Balatonfüredi KSE – Carbonex-Komló 30-27 (15-11)
Játékvezetők: Altmár Kristóf, Horváth Márton
Gólszerzők: Urbán-Patocskai 5, Hornyák 4, Szmetán 4, Szöllősi 4, Bóka 3, Tadej 3, Sretenovic 2, Vasilev 2, Németh 1, Rozman 1, Simotics 1, ill. Jerkovic 11, Szrnka 5, Menyhárt 4, Rotim 3, Ács 2, Bogdanics 1, Váczi 1

A bajnokságot kiváló formában kezdő Komlót fogadtuk a Férfi Kézilabda NB I 6. fordulójában szombat este a balatonfüredi Szabadidő Központban. A találkozó jelentős presztízzsel bírt mind a két fél számára, hiszen az előző idényben még a komlóiak jelenlegi trénere, György László vezényelte az utasításokat játékosainknak.

A mérkőzés pontosan úgy indult, ahogy szerettük volna. Sikerült rögtön az elején magunkhoz ragadni a kezdeményezést, így az 5. percben Hornyák találata után 3-0 állt az eredményjelzőn. Ezt a háromgólos vezetést sokáig sikerült tartani, sőt, a 27. percben meg is tudtuk duplázni, így Bóka góljával már 15-9-re is vezettünk.

A szünetre négygólos előnnyel fordulhattunk (15-11), de nem nyugodhattunk meg egészen. A 38. percben már csak két találat volt a különbség a két csapat között, de szerencsére ekkor ismét sikerült egy 3-0-ás szériát produkálnunk.

Jerkovicsék ezután már nem tudtak három gólnál közelebb kerülni hozzánk, így a vége 30-27 a mi javunkra!

A következő fordulóban, október 26-án Tatabányán lépünk pályára, hazai pályán pedig legközelebb november 2-án játszunk, amikor a Dabast fogadjuk.