Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Másodszor már nem tudtunk talpra állni a Gyöngyös ellen

Első félidei ötgólos hátrányunkat még ledolgoztuk, de a második játékrészben mínusz hatról már csak egyetlen találatra tudtunk visszakapaszkodni a kiváló formában játszó gyöngyösiek ellen. A vége 24-26-os vendégsiker.

Balatonfüredi KSE-Gyöngyös 24-26 (12-13)
Balatonfüred, 400 néző. V.: Kiu G., Kiu T. Balatonfüredi KSE: Bősz, Andó (kapusok), Kemény 1, Kovács B., Szretenovics, Varga M. 7, Bóka 3, Szmetán M., Németh B. 3, Szöllősi B. 1, Sikosek, Kljun 2, Malinovic 1, Hornyák P. 5 (3), Szűcs 1, Brandt. Edző: György László.

HE-DO B. Braun Gyöngyös: Tomic, Podoba, Gyánti (kapusok), Ubornyák 4, Jaros 3, Varsandán 3 (3), Hegedüs 2, Lakosy 1, Bodor 7, Schmid 2, Edwards, Gráf 4 (3), Jóga, Pietruszko. Edző: Bíró Balázs

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6.

A veol.hu tudósítása nyomán.

Kemény meccsre számíthattunk a Gyöngyös ellen, hiszen ellenfelünk az utóbbi időszakban remek formát mutatott. Szorosan indult a találkozó, majd a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, 20. perc: 6-9. Hiába kért időt György László, Varsandánék ötre növelték a különbséget, 8-13, viszont a félidő hajrája kifejezetten jól sikerült számunkra, 12-13.

Fordulás után Bősz Dániel két szép védést is bemutatott, Németh Balázs pedig egyenlített, 13-13. Újra szoros volt a csata, de csak néhány percig, mert a folytatásban megint beragadtunk, a Gyöngyös pedig feljavult és a 44. percben 15-21-et mutatott az eredményjelző. Csapatunk nem adta fel, ismét sikerült feljönnünk egyetlen gólra, 55. perc: 22-23. Sajnos az egyenlítés nem jött össze és hiába hozta vissza fél perccel a vége előtt Kemény gólja a pontszerzési reményeket, 24-25, a vendégek rutinosan játszottak a végén, így két ponttal távozhattak.

György László: – Megérdemelten szerezte meg a pontokat a Gyöngyös, amely végig irányított. A támadójátékunk elég gyenge volt a mai napon, és a második félidei öt gólos hátrányunk túl soknak bizonyult.

Bíró Balázs: – Ezúttal is fegyelmezetten és tudatosan kézilabdáztunk, ez borzasztó jó érzés egy edzőnek. A nehézségeink ellenére sorozatban remek teljesítményt nyújt a csapat. A sikerünk alapja, hogy a védekezésünk és a kapusteljesítményünk jól működött. Számunkra bravúrkategória, hogy Tatabányán, vagy Balatonfüreden nyerni tudunk.