Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Magabiztos siker

Andó és Németh vezérletével nem pusztán visszavágtunk a dabasiaknak, hanem bebiztosítottuk a bajnoki tabellán az ötödik helyünket.

BKSE – Dabas 28:22 (14:12)
Balatonfüred, 300 néző; v. Kiu testvérek

BKSE: ANDÓ 1 – HORNYÁK 4/3; NÉMETH 6; Szmetán; VAJDA 4; Varga 4; Bóka 2. Csere: Bősz(k); SRETENOVIC 5; DÉNES; Brandt 2; Szűcs; Ág. edző: György László

Dabas:Pallag, Nagy T. (kapusok), Garajszki 1, Bálint 2 (2), Bognár, Fekete 1, Horvat 3 (1), Gáspár 1, Laurinyecz 1, Tarabochia, Szöllősi Sz. 3, Koller 4, Katona, Ács T., Zdolik 6. Edző: Tomori Győző.

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

György László: – Küzdelmes, harcos mérkőzésen a vártnál biztosabban győztünk, így sikerült megszereznünk a bajnoki ötödik helyezést. Elismerésem a játékosaimnak, mert kihozták magukból a maximumot.
Tomori Győző: – Sokkal élesebben kézilabdázott a Balatonfüred, nekünk csak annyi pozitívum volt a mérkőzésben, hogy nem sérült meg senki.

A BKSE volt a kezdeményező a meccs elején (5-2) és a hazaiak vezettek is, egészen a 23. percig. A Dabas kitartóan üldözte ellenfelét és Koller egalizált, 10-10. A fürediek egy 4:2-vel zárták a játékrészt, így előnnyel fordulhattak.

A második játékrész elején kétszer is egyre zárkóztak a vendégek, de Németh és Varga góljaival a 35.percben már hárommal vezettek a hazaiak (17:14) Csak a 43. percben sikerült négyre hízlani a hazai vezetést (19:15) Innen még egyszer faragtak a vendégek, de a 48. percben már hatra nyílt az olló (23:17)
Nem adták fel a dabasiak, megfelezték a hátrányukat, de Sretenovic, Németh és Andó(!) taláklataival visszaállt a hatgólos hazai előny, sőt Bóka gólja az 56. percben a kegyelemdöfést is megadta (27:20) Még kozmetikáztak egy kicsit a vendégek, de Brandt Balázs üres kapus találata lezárta a meccset.

A végeredmény magabiztos füredi győzelmet mutat. Ezt a hazaiak második félidő közepétől biztosították be. Ennek ellenére a dabasiak sokáig tartották magukat, vissza-vissza kapaszkodtak,de a BKSE játékosai utolsó energia tartalékaikat mozgósítva megmutatták, hogy ki az úr a házban.

Gratulálunk a szép győzelemhez és az egész évi lankadatlan küzdéshez!