A fürediek egy közvetlen rivális otthonában nyertek simán

Magabiztos, szép sikert aratott Csurgón a Balatonfüredi KSE szombaton a kézilabda élvonalban.

Csurgói KK-BKSE 26-37 (10-17)
Csurgó, 800 néző. V.: Hargitai, Markó.

Csurgói KK: Holló, Füstös (kapusok), Spruk 2, Szeitl L. 1, Bazsó 1, Krecic 5, Herceg 2, Krismancic 6 (4), Skol, Borsos 2, tóth Á. 3, Gábor 3, Vasvári, Gebhardt, Rotim, Markez 1. Edző: Baranyai Norbert.

Balatonfüredi KSE: Andó, Tóth M. (kapusok), Kemény 4, Szretenovics 9, Varga M., Bóka 2, Szmetán M. 3, Németh B. 1, Gostovics, Szöllősi B. 8 (1), Dénes, Malinovic, Hornyák P. 4 (1), Szűcs B. 5, Vajda 1, Brandt. Edző: György László.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.

Három vendéggóllal indult a rangadó, amelyen a negyedik és az ötödik helyezett csapott össze egymással. A Csurgó az 5. percben hetesből szépített, akcióból csak a 7. percben talált be először, ekkor 2-4 volt az állás.

Szretenovics szórt be rövid idő alatt két gólt, közte Szöllősi Balázs volt eredményes, ötre nőtt a BKSE előnye, 3-8. A folytatásban robogott tovább a Füred, amely a 19. percben már 12-4-re vezetett. Jól működött a vendégek védekezése, ennek is köszönhetően magabiztosan vezetett az első játékrészét követően György László legénysége.

Fordulás után sem változott a játék képe, nem tudott közelebb kerülni a Csurgó, sőt még tovább nyílt az olló, 40. perc: 15-24. Néhány perccel később Szöllősi Balázs növelte tízre a különbséget (18-28), nem adott esélyt ellenfelének a BKSE. Az utolsó két találat a hazaiaké volt, akik így is kiütéses vereséget voltak kénytelen elszenvedni.