Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Legyőztük magunkat és így legyőztük a Dabast!

A keddi kupameccshez képest nem változott a keret és Malinovic hiányában csak egy balkezes lövővel álltunk ki.

A meccs előtt köszöntötték az EB-n járt játékosokat, Szöllősi Szabolcsot a hazaiaktól, Bóka Bendit és Andó Ariánt tőlünk.

A Dabas kezdte a játékot és állva hagytak minket. (9.p. 4:0). Szöllősi jóvoltából a 10.. percben szereztük az első találatunkat. A hazaiak hétperces gólcsendjét Zlatko Horvat törte meg. (14.p. 5:2) Szőllősi Balázs második találatával kettőre jöttünk fel, de Bálint azonnal válaszolt. (17.p. 6:3)

Hétméteres váltás után maradt a hazai előny. Üldöztük a vendéglátókat és a 24. percben egyre zárkóztunk(9:8).

Sajnos Szűcs összeszedte második két percét, de Varga harmadik találatával maradtunk egy gólon. Hazai időkérés után hazai gólok jöttek. Szmetán góljával válaszoltunk és mínusz kettővel vonultunk pihenőre. (12:10)

Hiába mi kezdtünk két lövéssel a második játékrész elején, gólt a hazaiak értek el. Németh góljával tartottuk a lépést (33.p.:13:11) Egy percen belül három kétperces büntetést osztottak ki a játékvezetők: kettőt a hazaiaknak, egyet nekünk. Sajnos gólt újra a dabasiak szereztek, de Németh gyorsan válaszolt. (36.p.: 14:12) Sőt! Hornyák ötödik büntetőjével egyre jöttünk fel.

Tovább üldöztük a vendéglátóinkat, de utolérni még nem tudtuk. Azonban ami késik, nem múlik, Németh harmadik találata az egyenlítést is meghozta! (43.p.: 16:16) Egy gyors gólváltás után döntetlennel fordultunk az utolsó negyedórára.

Bősz nyolcadik védése után, 17:17-nél György László időt kért. Utána sajnos eladtuk a labdát, sőt Keményt kiállították, de a hazaiak se voltak kevésbé idegesek, ők is labdát vesztettek, de Varga lövését is védte a hazaiak kapusa.

A közel hatperces kölcsönös gólcsendet az 50. percben Zlatko Horvat büntetője szakította meg, majd a mi kihagyott helyzetünk után újra büntettek a dabasiak. (51.p.: 19:17) Nyolc perc után sikerült betalálnunk a hazaiak kapujába, de rögtön válaszoltak. Varga Marci nem hagyta és ötödik góljával egyre zárkóztunk és Szűcs Bence egyenlített, majd Marci hatodik góljával először vezettünk! (55.p.: 20:21) Időt is kért Tomori Győző.

Rendkívül izgalmas véghajrá következett. Török lövését az 57. percben Bősz védte, majd Németh Balázs negyedik góljával már kettővel mentünk két perccel a vége előtt! (20:22) Fekete gyorsan faragott. 59:05- nél időt kértünk. Sajnos elhamarkodtuk a támadást, de Bősz Dani védett és GYŐZTÜNK!

Rosszul kezdtünk, de most a meccs nem boglári formában folytatódott! Szívósan harcoltunk, estünk, keltünk, ha kellett felszántottuk a pályát. Visszajöttünk a meccsbe és a szünetre már látó távolban voltunk. A második játékrészben is hasonló küzdés folyt és a 45. percben már döntetlenre álltunk. Hosszas gólcsönd után erről a hazaiak mozdultak el, de ma nem tudtak megtörni minket. Varga Marci a vezetést is megszerezte a véghajrára fordulva. Ezt növelni tudtuk és egy gólt megőriztünk a meccs végéig.

Nagyon kellett ez a győzelem. Nem csak két pontot hozott a konyhára, hanem az önbizalmunkat is visszahozta.

Dabas – BKSE 21:22 (12:10)

Dabas, 900 néző, v.: Bócz, Wiedemann

BKSE: BŐSZ – Hornyák 6/6, NÉMETH 4, Szűcs 2, Sretenovic, Kemény1, Bóka. csere: Andó (k), Szöllősi 2, VARGA 6, Klunj, Pelko, Szmetán 1, Kovács. edző: György László

Dabas: Nagy és Pallag (kapusok) Garajszki, Bálint 3, Bgnár, Fekete 3, Horvat 4/4, Laurinyecz, Dobrkovic, Szöllősi Sz. 3, Török 3, Koller 2, Szeverényi, Katona, Ács 1, Zdolik 2. edző: Tomori Győzö

büntetők: 4/4, ill. 6/6

kiállítások: 4, ill. 10 perc

Tomori Győző: – Nagyon keményen küzdöttünk és az első félidőben szinte mindent megvalósítottunk, amit elterveztünk. 45 percig erőn felül játszottunk, ha ezt ki tudtuk volna még tolni pár percig, akkor sikerülhetett volna a pontszerzés.

György László: – Nagyon örülök, hogy a keddi mérkőzés után idegenben egy nagyon jó ellenféllel szemben tudtunk győzni. Harcosan játszottunk kemény védekezéssel és jó kapusteljesítménnyel.