Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Könnyed bakonyi siker Füreden

Az első nyolc és fél percben gólt sem kapott a Veszprém. Magabiztosan hozta a kötelezőt az év utolsó fellépésén a Telekom Veszprém, amely 46 gólig jutott a Balatonfüredi KSE otthonában szombaton a kézilabda NB I-ben.

BKSE-Telekom Veszprém 21-46 (10-23)
Balatonfüred, 700 néző. V.: Sándor, Szabó.

Balatonfüredi KSE: Bősz, Andó (kapusok), Kemény 4, Kovács B., Szretenovics 3, Varga M. 2, Bóka, Szmetán M. 6 (1), Németh B. 1, Gosztovics 1, Sikosek, Dénes, Kljun 1, Malinovic, Hornyák P. 3, Szűcs B. Edző: György László.

Telekom Veszprém: Nagy B., Corrales (kapusok), J. Omar 1, Descat 7 (1), Sandell 5, Nilsson 7, Elísson 4, Ligetvári 4, Marguc 1, Remili 1, Végh B. 3, Mahé 3, Pesmalbek 1, Casado 2, Fabregas 2, Koszorotov 5. Edző: Momir Ilics.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/1, ill. 1/1.

A Bajnokok Ligájában elszenvedett csütörtöki vereséget (Momir Ilics tanítványai hét góllal kaptak ki a lengyel Plock csapatától) követően Balatonfüredre látogatott a Telekom Veszprém az NB I-ben. Mindkét alakulatnak ez volt az idei utolsó mérkőzésre, mondhatni, hogy komolyabb tét nélkül léptek pályára a felek, hiszen az esélyek egyértelműek voltak. Ugyanakkor mindkét oldalon bizonyítani szerettek volna a játékosok, a bakonyiak azt, hogy megvan még bennük a Plock ellen nem látott lendület, a Balaton-partiak pedig azt, hogy egy klasszis riválissal szemben is képesek megvillanni, stabil játékot nyújtani. Utóbbi ugyanis nem sikerült az őszi félév második részében.

Lendületesen kezdtek a vendégek, sok hibával a hazaiak, az első támadásnál Corrales védte Kljun lövését, ezután a Telekom nyolc gólt lőtt sorozatban válasz nélkül, 8. perc: 0-8.

A 9. percben Szmetán Máté végett vetett a rossz hazai sorozatnak, ettől persze nem fordult a kocka, a 18. percre tízre nőtt a különbség a felek között, 6-16. Az első játékrészben 23 találatig jutott a keveset hibázó Ilics-csapat, amely a fordulást követően Nagy Benedekkel a kapuban robogott tovább. A 41. percben 13-31-et mutatott az eredményjelző, szűk tíz perccel később pedig hússzal vezetett a Veszprém, 17-37.

A folytatásban is komolyan vette feladatát a címvédő, amelynél Nagy Benedek 11, Rodrigo Corrales nyolc labdát hárított, s többen is száz százalékos hatékonysággal lőttek. Köztük a fiatal Végh Bálint, a BFKA-Veszprém játékosa háromszor volt eredményes.