facebook insta youtube

Kiénekelték a sajtot a szánkból!

BKSE – Szeged 24:25 (12:11)

Csapatunk Andó – Hornyák, Németh, Szmetán, Szűcs, Sretenovic, Bóka összeállításban kezdett. Védekezésben Szmetánt Kemény váltotta.

Mi támadtunk, de egy gyors ellentámadásból a VB bronzos Garciandia lőtte az első gólt. Stepancic góljára Szűcs válaszolt, majd egyenlített. Több kölcsönösen elpuskázott lehetőség után hetesből Frimmel talált be, de Sretenovic azonnal egalizál, sőt Németh lövése után vezetünk. (11.p: 4:3) Stepancic egyenlítése után Hornyák hetesével ismét vezetünk. A 14. percben Sostaric egyenlít (5:5)

Az első kiállítás szegedi oldalon volt (Frimmel). Sretenovic rögtön kihasználta az előnyt. Közben beállt a vendégekhez egykori játékosunk Szita Zozó. Andó védése után Hornyák növelte az előnyünket. Amint kiegészültek a vendégek, Bombac lőtt egy hatalmas gólt. Szűcs elől elhalásszák a beadást és az ellentámadásnál Frimmel hetesből egyenlített. (18.p.: 7:7) Szmetán egy az egyezett és gólt lőtt. Pastor mester kért elsőként időt. Mi az egy támadás/védekezés cserét kivéve még nem frissítettünk a kezdő csapaton. Szita lövését védi Andó. Hosszú támadásunk végén Sretenovic lő fölé. Németh Balázs Szitával szemben szabálytalankodik: hetes és két perc a „jutalma” .Így újra Frimmel egyenlít, ezúttal Tóth Misivel szemben.

György László is időt kér. Hornyák eggyel beljebb jön lövőbe és beáll Brandt Balázs. Hátrányban is gólt lövünk! Bóka volt eredményes. Kivédekezzük az ellentámadást, majd hiába csípi el átadásunkat Rosta, az üres kapunál kapufára lövi. Szűcsre nagyon odafigyelnek a szegediek, nehéz neki labdát adni. Sretenovic lövését Mikler fogja, de Martins fölé lő. Beáll Varga Marci, újra jobbkezessel játszunk a jobblövő helyén. Szmetán lő közbe eredményesen. (27.p.: 10:8) Üresen marad Blonz és nem hibázik. Gyors Sretenovic/Sostaric gólváltás, miközben Vargát kiállítják. Rosta kerül ziccerbe és egyenlít az utolsó percben, de Kemény zárja le a félidőt. Vezetünk!

A második játékrészben ismét a kezdőnk folytatja. Rosta egyenlít,de Németh szinte azonnal válaszol. Andó védése után Sostarichoz pattan a labda, de a szlovén kapufát lő. A kipattanó ismét a Szegedé és Rosta újra egyenlít. Sretenovic gyönyörű csellel szabaddá játssza magát és gólt lő. Kihagyott vendég helyzet után, mi is mellé lövünk. Sretenovic indítását Blonz lefüleli, újra a Szeged jöhet, de Blonz ziccerét Andó annullálja. Hét a hatban támadunk. Eladott labdánk után üres kapunál Kemény szabálytalankodik: hetes és kiállítás. Frimmel érvényesíti a büntetőt Tóthal szemben, újra egyenlő (38.p.: 14:14)

A bejátszásainkat levadásszák, majd az ellentámadásnál Szűcsöt is kiállítják. Több, mint fél percig kettős hátrányban vagyunk, de mi támadhatunk. Öljük az időt és egy visszajöhet és Sretenovic gólt lő. Blonz kapufája után újra füredi támadás, kimarad. Hatalmas munkában a füredi védelem, de Szita lövése a blokkról bepattan. Varga áll be a kezdetektől játszó Sretenovic helyére és azonnal gólt lő. Bombac kígyózik be és egyenlít. Némethről kiállítják Rostát és Varga labdájával Hornyák nem hibázik. (44.p.: 17:16) Vajda áll be védekezni. Bombac lövését Andó hárítja. Varga cselez, de kapufát lő. Labdát szerzünk (Németh) és a lerohanás végén Bóka talál be. Pastor azonnal időt kér.
Szita lő gólt, de Szmetán válaszol. Ismét megtalálják Rostát, aki nem hibáz. Ez a negyedik találata. Most György László kér időt. Hornyák ismét lövőt játszik. Szmetán lő közbe, de Mikler véd és Frimmel egyenlít. Elveszítjük a labdát, de Mackovsek mellé lő, nem úgy Bóka és újra Bóka egy eladott labda után. Frimmel is tud hibázni, de a kipattanó után a másik szélről Sostaric szépít. Hornyák tőr be, de Mikler az Mikler. Szita kapufája megint a vendégekhez pattan, nem elöszőr és Szita javít. ( 52.p.: 21:21) Végre eljut Szűcshöz, de Mikler véd és Sostaric lövése után újra a Szeged vezet. Marci egyenlít, de a Szeged irányítója megcsillan. Szmetánt rántják vissza, büntetőhöz jutunk és Hornyák nem hibáz. (55.p.: 23:23)
Sajnos nem sikerül kivédekezni és Garciandia lövése betalál. Újra hét a hatot játsszuk, lapot kérünk tizenkilencre. Mikler duplázik, Németh és Vajda lövését fogja. Füredi időkérés. Türelemre inti játékosait a füredi mester. Ismét Mikler védés, immár a sokadik. Szegedi gól, kettővel mennek. Elúsznak a reményeink? Szmetán egyre faragja a hátrányunkat, de ki kéne védekezni! Szita fölé lő. Utolsó perc, kell a gól! Nem igaz! Megint Mikler és újra Mikler.

8 másodperc, szegedi időkérés és ők támadnak. Nem jött össze az álom. Letámadunk, de vége.

Ismét csak a szimpatikus vesztesek lettünk, de büszkék vagyunk a Fiúkra! Minden pályára lépő dicséretet érdemel.

BKSE – OTP BANK Pick Szeged 24:25 (12:11)
Balatonfüred, 500 néző; v.: Andorka Hucker

BKSE: ANDÓ – HORNYÁK 4, NÉMETH 2, SZMETÁN 4, SZŰCS 3, SRETENOVIC 5, BÓKA 4. Csere: Tóth (k), Brandt, VARGA 2, KEMÉNY 1, Vajda

Eleve hendikeppel indultunk, de majdnem csodát tettünk!

Hiányoztak a balkezes lövőink és Szöllősi Balázs. Ez nem csak hárommal kevesebb minőségi játékost jelentett, hanem a góljaik sokaságnak a hiànyàt, a variációk szűkülését és ennyivel kevesebb pihenési lehetőséget a pàlyàn lévőknek.   Bóka, Szűcs, Németh és Hornyàk alig pihent. Az utóbbi még lövőt is játszott! De Sretenovic is alig  többet. Szmetàn minden tàmadàsban, Kemény minden védekezésben bent volt.  Ez nem csak fizikailag kemény, hanem a koncentráció tekintetében talán még inkább.

Az EL meccsek sorozata ennyit ad a játékunkhoz. Csak egy magasabb Ligában szereplő gárda tudott – nagyrészt zseniális kapusuknak köszönhetően – fölénk kerekedni. Egy apró, frànya góllal.

Sajnáljuk, de büszkék vagyunk a Fiúkra! Köszönjük!