Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Hullámvasúton

Már a meccs kezdete előtt tudtuk, hogy vékony jégen járunk. Tizenegy mezőnyjátékost tudunk nevezni és a belső három posztra négy jobbkezes áll rendelkezésre.

Persze nem az első meccs amikor így állunk ki, de a jég vékony. Nem is kezdtünk lendületesen, a támadásainkban nem volt meg a kellő átütő erő. Szerencsére a védelem szilárd volt és ott volt mögöttük Andó Arián! Természetesen a vendégeket is nyomta a tét, így ők se brillíroztak. Hiába vezettek kettővel – 2:4 – a kihagyott büntetőnk ellenére fordítottunk: 6:4. Aztán a 17. percben megrepedt a jég.

Újabb hetest ítéltek a javunkra,melyhez Varga Marci állt oda. Sajnos lövése Holló Balázs fejét találta el, villant a piros lap. Ez nem pusztán azt jelentette, hogy tíz mezőnyjátékosunk maradt, de azt is, hogy a belső három posztra már csak három állt rendelkezésre. Sretenovic és Németh ettől kezdve csere nélkül támadott és védekezett, max. Szmetánt lehetett pihentetni a védekezés alatt.

De mint annyiszor a bajban, a maradék csapat összezárt. Nem roppantunk meg és csak egy újabb emberhátrányunknál értek utol minket a vendégek. A szünetre is egy hetessel tudtak csak egyenlíteni.

A második játékrészben a szakvezetés meghúzta a hét a hat elleni játékot. Ez magában hordozza a könnyen bekapható gólokat is, de minden támadás góllal kecsegthet. Éltünk is vele és öttel sikerült ellépni a 48. percre: 21:16. Sőt a hatért támadtunk, de Hornyák labdája a lécen csattant. És ekkor fordult a kocka. Bő öt percig nem találtunk a csurgói kapuba és a vendégek kettőre zárkóztak: 21:19. Bóka gólja megtörte a gólcsendünket, de ezt hat percig megint nem követte újabb találat. Így a véghajrá döntetlenről kezdődött: 56.p. 22:22. Szűcs találataival sikerült újra vezetnünk, de 15 másodperccel a vége előtt Krismancic büntetőből egyenlített. Ekkor sem adtuk fel és sikerült kiharcolni egy időn túli hetest, ami sajnos kimaradt.

Marci kizárása után megijedtünk a nézőtéren, de a fiúk nagyon szépen harcoltak. Sajnos magabiztos előnyünk a fáradságunk növekedésével elolvadt. A végén egy bekapott és egy kihagyott büntető döntetlent eredményezett. Talán igazságosan.

BKSE – Csurgó 24:24 (11:11)
Balatonfüred,500 néző; v.: Nagy, Túróczy

BKSE: ANDÓ – HORNYÁK 6, Németh 2, Szmetán 3, Szűcs 3, SRETENOVIC 5, BÓKA 4. csere: Tóth (k), Varga 1, Dénes, Ág, Vajda, Brandt. edző: György László