Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Hozta a papírformát a Szeged

Kilenc góllal maradt alul a címvédő otthonában a Balatonfüredi KSE szombaton este a férfi kézilabda élvonalban.

Napló/Horváth Gábor

Szeged-BKSE 37-28 (20-12) Szeged, 2000 néző. V.: Fekete, Tóth.

Pick Szeged: Mikler, Alilovic (kapusok), Tönnesen 2, Bodó 3, Martins 3, Radivojevics 6 (1), Szita 3, Gaber, Sostaric, Frimmel 5, Radvánszki 1, Ludmán, Garciandia 2, Bombac, Rosta M. 6, Blonz 6 (3). Edző: Juan Carlos Pastor.

Balatonfüredi KSE: Andó, Tóth M. (kapusok), Kemény, Szretenovics 4, Varga, Bóka 1, Szmetán M. 6, Németh B. 4, Szöllősi B. 4 (2), Dénes, Malinovic, Hornyák 2, Szűcs B. 1, Vajda 4, Brandt 1, Határ 1. Edző: György László.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.

Gyorsan meglépett a Szeged, a hatodik percben 7-1 állt az eredményjelzőn. Radivojevics növelte tovább a különbséget, a BKSE az első 10 percben csak két találatig jutott, ebből egy született akcióból, 8-2. Szretenovics duplázott, majd Németh volt eredményes, de így is hat volt a vendégek hátránya, 11-5. Nem volt esélye felzárkózni a Fürednek, igaz, a két számjegyű különbség sem alakult ki. Egészen a második félidő elejéig, a 37. percben Blonz alakította 25-15-re az állást. A folytatásban nagyjából tartotta ezt az előnyt a Szeged, a Balaton-partiak küzdöttek azért, hogy tízen belül maradjanak. Bár már 30-19-re és 36-25-re is vezetett a házigazda, a BKSE nem adta fel, a hajrában Szmetán Máté háromszor is eredményes volt, így végül kilenccel nyert a címvédő.

Juan Carlos Pastor: Az első félidőben az öt plusz egyes védekezést, míg a második harminc percben a hatos falas védekezést gyakoroltuk. A keret valamennyi tagja játéklehetőséget kapott, és az alapjátékosok terhelését is elosztottuk.
György László: Az első félidőben sok technikai hibával, fegyelmezetlenül játszottunk, amit gólokkal büntetett meg a Szeged. A tizenöt perc alatt kialakult nagy különbséget végig toltuk magunk előtt. Szünet után Szmetán Máté beállításával felgyorsult a támadójátékunk, és a védekezésünk is agresszívebb lett, ebben a játékrészben sok pozitívumot mutattunk.

De beszéljünk a pozitívumokról is, amire lehet és kell építeni: a fiatalok beszállása a meccsbe; Szmetán nagyszerű játéka és 6 gólja; Vajda 4 gólja; Határ bátor játéka. Németh Balázs kapura törései és 4 gólja; Varga és Kemény pályára lépése.