Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Győzelemmel búcsúztunk az évtől

A szezon utolsó mérkőzésén 30:28-as sikert arattunk hazai pályán a PLER-Budapest ellen. Mivel a Ferencváros legyőzte a Dabast, egy helyet előreléptünk a tabellán, így végül a 8. helyen fejeztük be a bajnokságot.

Balatonfüredi KSE-PLER 30-28 (16-12)

Balatonfüred, 400 néző. V.: Bócz, Wiedemann. Balatonfüredi KSE: Bősz, Andó (kapusok), Kemény 6, Szretenovics, Varga M. 1, Bóka 3, Szmetán M. 6 (3), Németh B., Szöllősi B. 5, Malinovic 4, Hornyák P., Szűcs B. 2, Brandt 3. Edző: György László.

PLER-Budapest: Kránitz, Takács (kapusok), Fekete, Várszegi 4 (1), Groff, Khalil, Tóth Á. 2, Sunajko 3, Simotics 3, Andelic 5 (4), Szkokán, Bak, Holdosi 5, Fodor 1, Markez 5, Farkas. Edző: Lepsényi Sándor.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 8/5.

veol.hu tudósítása nyomán.

A mieink az utolsó, a PLER az utolsó előtti mérkőzésére készült, de mindkét fél számára volt tétje az összecsapásnak. Nekünk egy győzelem esetlegesen egy hely előrelépést, az ellenfélnek pedig jó eséllyel bennmaradást jelenthetett volna.

Fej-fej mellett haladtak a felek a meccs elején, 14. perc: 6-6. A folytatásban sikerült három góllal is ellépnünk, majd a félidő végére alakult ki az addigi legnagyobb különbség a csapatok között, 16-12.

A második játékrészben nem sokkal később már 18-12-re vezettünk. Bár a vendégek szívósan küzdöttek, kézben tudtuk tartani a találkozót, 40. perc: 22-16. Ezután mínusz háromra sikerült felzárkóznia a PLER-nek, izgalmasnak ígérkezett a hajrá. Az 56. percben 27-25 volt az állás, végül Szmetán találatai és Bősz hetesvédése eldöntötte a pontok sorsát.

Sikerült szépen zárnunk a szezont, edzőpárosunk, György László és Imre Vilmos, valamint a távozó játékosok győzelemmel búcsúztak el a közönségtől.

György László: – Köszönjük ezt a szép négy évet a füredi szurkolóknak. Örülünk, hogy győzelemmel zárhattuk a bajnoki idényt. Elismerésem a játékosaimnak, mert nagy szívvel és lelkesen játszottak.
Lepsényi Sándor: – Alapvetően elégedett vagyok a küzdőszellemmel, sajnos túl sok ziccert kihagytunk ahhoz, hogy győzzünk. Még van egy mérkőzésünk, amelyen megpróbáljuk kiharcolni a bennmaradást.