Győzelem az első bajnokin

PLER-Budapest – Balatonfüredi KSE – 28-29 (12-12)

Budapest, 750 néző
Játékvezetők: Hargitai Gábor, Márkó Gábor István

PLER Budapest: Kránitz (1), Takács (kapusok), Kemény, Dénes, Fekete (2), Várszegi (4), Groff, Ocvirk (10), Perisic, Kavin (4), Holdosi (4), Sunajko (1), Pordán, Szkokán (1), Boros (1), Zalai. Edző: Lepsényi Sándor.

Balatonfüredi KSE: Deményi, Andó (kapusok), Kovács, Sretenovic, Varga (5), Bóka (3), Rozman (4), Szmetán, Németh (6), Szöllősi (2), Simotics (3), Klucsik, Kljun (1), Vasilev (1), Hornyák (4), Urbán-Patocskai. Edző: Kis Ákos

Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.

Négy-nullás füredi vezetéssel kezdtük a mérkőzés, melyet a kapuban Arián két védéssel is segített. A hazaiak időkérése után aztán perceként kaptuk a gólokat a 13. percben egygólos különbségre zárkózott a PLER. Az első félidő második felében szorosan alakult az eredmény 1-2 gólos különbség volt a két együttes között. A félidőt 12:12 állással zártuk.

A második játékrész 6. percére 3 gólos balatonfüredi előnyt tudtunk szerezni. A két-három gólos különbség szinte az utolsó percekig kitartott. A PLER 28:28-ra egyenlített a 60. perc elején. Időt kértünk, majd Németh Balázs megszerezte 6. gólját. Várszegi Csongornak még volt egy utolsó esélye az egyenlítésre, de kapufát talált a lövése. Így végül sikerrel zártuk első bajnoki mérkőzésünk.
A két csapat között nem volt nagy a különbség, ami a lövés (60, ill. 66%), valamint a védés (28%, ill. 30%) hatékonyságát illeti.

Lepsényi Sándor: Mecset eldöntő volt, hogy gyakorlatilag mind a két félidőt, egyiket 4-0, másikat 3-0-ával kezdtük. Ezt a hét nullás különbséget gyakorlatilag nagyon nehéz volt ledolgozni. Nagyon sajnálom a srácokat, mert mind a felkészülésen nagyon oda tették magukat, nagyon jól dolgoztak, mind szerintem a mérkőzésen is hatalmasat küzdöttek. Nagyon sajnálom, hogy ez nem eredményezett nekik legalább egy pontot. Volt rá esélyünk, tanulságos mindenképpen. Pár dolgot még le kell pontosítani, még jobban meg kell tanulnunk, amit esetleg videó alapján tudunk az ellenfél erőségeiből elvenni. Dolgozunk tovább. Nyilván az eredmény miatt csalódott vagyok. De a keretem miatt, a csapat minősége, játéka miatt meg nem. Ezen az úton megyünk tovább. Köszönjük a szurkolóknak, hogy fantasztikus hangulatot teremtettek megint, legközelebb igyekszünk kicsit több örömet okozni.

Kis Ákos: Nagyjából azt kaptuk amire számítottunk. Elmondhatjuk, hogy sikerült egy jó felkészülést csinálni, ahol eredményesen és jól tudtuk kézilabdázni. Abban is biztosak voltunk, hogy ez a bajnokság egy teljesen más fokú mérkőzéseket fog jelenteni. Nagyjából ez a szoros mérkőzés, erről beszéltünk a héten. Beszéltünk azokról a játékosokról, akitől várható volt, hogy távoli zónából veszélyesek lesznek. Arra fókuszáltunk, hogy őket próbáljuk megoldani. Azt mondom, hogy egy formálódó épülő csapattól így most az első mérkőzésen egy elfogadható teljesítmény. Volt pár olyan szituációnk ahol azt gondolom, hogy négy gólos vezetést könnyen leadtunk. Legvégén talán azt mondhatom, hogy örülhetünk a két pontnak. Személy szerint nagyon örülök neki, hogy az első NB I-es mérkőzésemet győzelemmel tudtam zárni.

Fotó: PLER-Budapest