Gáláztunk a NEKA ellen

Balatonfüredi KSE–NEKA 40-24 (22-12)

Balatonfüred, 500 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.

Balatonfüredi KSE: DEMÉNYI – HORNYÁK 6 (2), ROZMAN 7, Németh B. 1, VASILEV 7, Sretenovic 2, Bóka 3. Csere: Varga M. 2, SZMETÁN 4, Szöllősi 1, Simotics 3, KOVÁCS B. 3, Klucsik 1, Tóth A., Viski. Vezetőedző: Kis Ákos.
NEKA: Mikler K. – Kathi 1, Temesvári, Szűcs, Bugyáki, Molnár, TÓTH L. 5. Csere: Podoba (kapus), Ludmán 1, Kovács T. 2, Tárnoki 2, ZAKOR 4, Csanálosi, KANYÓ 4, Gazsó 3 (1), Bali 2. Vezetőedző: Sótonyi László.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.

A veol.hu tudósítása nyomán.

Mindkét gárda egy győzelemmel és két vereséggel várta az első sípszót, mégis rögtön a találkozó elején rendkívül dominánsan léptünk fel, a 4. percben már 5-0-ra vezetett csapatunk, a kapuban Deményi Xavér már a mérkőzés elején az őrületbe kergette az ellenfelet. Támadásban ragyogó akciókat vezettünk, így a 12. percben 10-4-es vezetésnél a vendégek vezetőedzőjének, Sótonyi Lászlónak már a második idejét kellett kikérnie.

Negyedóra után tíz gól választotta el egymástól a feleket (14-4), a pályán macska-egér küzdelem zajlott. Ez az előny állandosult a félidőre (22-12).

A fordulást követően egyfajta gólpárbajba bonyolódtak a felek, de így is uraltuk a küzdelmet (26-14). A végjátékban Kis Ákos a fiataloknak is adott szerepet, akik meghálálták a bizalmat, úgy tűnt, az ő vállukat sem nyomta teherként a tét: meg is ugrották az akadályt (34-20). A tesztmérkőzéssé szelídült tóparti „rangadón” végül teljesen felőröltük a bogláriak ellenállását, és magabiztos sikert arattunk (40-24).

Kis Ákos: – Nekünk a Veszprém és a Szeged elleni derbik után valójában most indult el a bajnokság. Örülünk a sikerünknek, a csapatom elöl és hátul is taktikusan kézilabdázott, Deményi pedig extrát nyújtott.

Sótonyi László: – A fürediek ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. A hálóőrük teljesen elbizonytalanította a tapasztalatlan játékosaimat, akik remélhetőleg mielőbb felébrednek ebből a sokkból.