Ezúttal mi jöttünk ki győztesen a szoros végjátékból

Kiélezett küzdelemben hoztuk el a két pontot Veszprémből.

Fotó: Fülöp Ildikó

Fejér-B.Á.L. Veszprém–Balatonfüredi KSE 28-30 (14-16)

Veszprém: Gödör – Preszter 1, Pulay 1, Vetési, Grünfelder 4, TARABOCHIA 7 (2), NOURELDEN 7 (1). Csere: BALOGH (kapus), Szrnka 1, DJUKIC 7, Kristóf, Fazekas M. Edző: Danyi Gábor.

Balatonfüred: Bősz – Bóka 3, Varga, Sretenovic 2, SZŰCS 4, Németh 2, HORNYÁK 5 (2). Csere: Andó (k), KLJUN 4 (1), SZÖLLŐSI 5, SZMETÁN M. 4, Kemény, Malinovic 1. Edző: György László.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Veol.hu / Király Ferenc

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést (4-1), bár a lendületük nem tartott sokáig (4-4). Ezután újra fennakadtunk az ellenfél védekezésén, ezért 7-4-nél időt kellett kérnie György Lászlónak. Ennek köszönhetően ismét felzárkóztunk, igaz, ehhez a Fejér-B.Á.L. hibái is kellettek (8-8). A 19. percben már átvettük a vezetést (9-10), majd egy pillanatra úgy tűnt, elfogyott az addig agilis „kis Veszprém” tudománya (11-15), de a félidő végén ismét a rivális dominált (14-16).

Fordulás után hét a hat elleni játékkal kísérleteztek a hazaiak, de mivel ezekből labdákat tudtunk szerezni, hamar visszatértek az eredeti hadrendhez (14-18). Látványos találatokkal tartottuk három-négygólos előnyünket, sőt, a folytatásban sikerült megdupláznunk a különbséget (16-22). A hazai gárda azonban jelentős hátrányban sem tette fel a kezét, és Balogh védéseinek is köszönhetően elkezdett felzárkózni (20-23). Tíz perccel a lefújás előtt 21-25 volt az állás, de a hajrá újra az utolsó helyezetté volt, emberelőnyben három üres kapus gólt is lőttek (25-26). A csata izgalmas és kiegyenlített lett (27-27), ám a legvégén azért helyén volt a füredi ész és szív, így végre mi jöttünk ki győztesen egy szoros végjátékból (28-30).

Danyi Gábor: A csatát hatgólos hátrányban sem adtuk fel, mentünk, küzdöttünk, nincs is miért szégyenkeznünk. A szezonban most játszottunk a legjobban, ám a végén a riválisunk rutinosabb volt.

György László: Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz itt, vagyis ilyen hangulatú találkozóra számítottunk. Többször vezettünk négy-öt góllal, a hajrá mégis izgalmas lett, a veszprémiek ott álltak ugyanis a sarkunkban.