Egyedi mezben lépett pályára a Szeged a Füred ellen

Magabiztosan gyűjtötte be a két pontot a szegedi kézilabdacsapat szombat este a Balatonfüredi KSE ellen.

Szeged-BKSE 36-23 (19-11)
Szeged, 2058 néző. V.: Bócz, Widemann.

OTP Bank-Pick Szeged: Mikler, Nagy M. (kapusok), Bodó 2, Martin 3 (1), Gaber 2, Dzialakiewicz 1 (1), Sostaric 8 (1), Frimmel 9, Bánhidi 4, Kalarash, Molina, Juhász Á. 1, Garciandia 2, Bombac 2, Mackovsek, Szilágyi 2. Edző: Kárpáti Krisztián.

Balatonfüredi KSE: Andó, Bősz (kapusok), Kemény 1, Szretenovics 1, Varga M. 5, Bóka 4, Szmetán M., Németh B. 1, Gosztovics 5 (1), Szöllősi B. 1, Sikosek 4, Dénes, Kljun 1, Hornyák P., Szűcs B. Edző: György László.

Kiállítások: 0, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1.

Mikler védésekkel és 4-0-s hazai rohammal indult a találkozó, a Füred első gólja a negyedik percben született, 4-1. Mikler a folytatásban is remek formát mutatott, a szegediek növelték a különbséget, 14. perc: 12-4.K

A BKSE nem tudta a lépést tartani a házigazdával, annyit viszont elért, hogy az első félidő folytatásában nem nőtt a hátránya, 19-11.

A folytatásban aztán Sostarics növelte 10 gólosra a Tisza-partiak előnyét, 37. perc: 25-15. Sok volt a pontatlanság a vendégek támadójátékában, már 14-el is vezetett a Szeged, amely végül tizenhárom találatos sikert aratott.

A találkozón a hazaiak rózsaszínű, egyedi mezben léptek pályára, ezzel is csatlakozva az októberi mellrák elleni kampányhoz. A Szeged így akarta felhívni a figyelmet a mammográfiai szűrés fontosságára, s a mezeket, amelyeket árverésre bocsájtanak, a Mellrákinfó Egyesület kapta meg.

Kárpáti Krisztián: – Különösen elégedett vagyok az első 20 perccel, hiszen megbeszéltük, hogy nagy tempót diktálunk, s ezzel hibára kényszerítjük a vendégeket. Szerettük volna megakadályozni a füredi visszarendeződést, a Balaton-partiak védekezése felállt fallal nagyon erős tud lenni, mögötte jó kapusteljesítménnyel. A folytatásban stabilan tartottuk az előnyt, olykor akadtak könnyelmű megoldásaink, de összességében elégedett vagyok a csapat játékával.

György László: – Nagy kedvvel, sebességgel, lendülettel kézilabdázott a Szeged. Mi viszont kicsit megijedtünk ebben az arénában, főleg a mérkőzés elején, sokat hibáztunk, nem tudtuk felvenni a ritmust. Komoly hátrányba kerültünk, a folytatásban aztán voltak felvillanásaink, jó megoldásaink. Összességében megérdemelten nyert ilyen arányban a Szeged, nekünk sokat kell még fejlődnünk.