Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Drámai végjátékban szenvedtünk vereséget

Hiába vezettünk szinte az egész mérkőzésen – másfél perccel a lefújás előtt még két góllal is a Komló ellen – a végén pont nélkül maradtunk.

Balatonfüredi KSE – Carbonex-Komló 29-30 (17-16)

Balatonfüred, 400 néző. V.: Asztalos, Szalay. Balatonfüredi KSE: Andó, Bősz (kapusok), Kemény 1, Kovács B., Szretenovics, Varga M. 3, Bóka 4, Szmetán M. 3, Németh B., Szöllősi B. 4, Dénes, Kljun 4, Hornyák P. 8 (4), Szűcs B. 2, Brandt. Edző: György László.

Carbonex-Komló: Granic, Merkovszki (kapusok), Vácz 7 (7), Szöllősi O. 4, Varga Sz., Urbán 2, Kovács D., Jerkovic 3, Ács 3, Rotim 1, Bazsa, Orbán, Veselinovic 2, Bogdanic 5, Menyhárt 3, Vekic. Edző: Marosán György.

Kiállítások: 10, ill.8 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 7/7.

Veol.hu / Horváth Gábor

A mieink kezdték jobban a meccset, de szoros küzdelem zajlott, 10. perc: 6-5. Pár perccel később Kljun 10-8-ra alakította az állást, ám a Komló végig a nyomunkban járt, nem hagyta leszakítani magát, 20. perc: 12-12.

A folytatásban fordított a vendégcsapat, amely kétszer is átvette a vezetést, de 13-14 után Bóka duplázni tudott. A félidő legvégén a volt füredi Szöllősi Olivér egyenlített, majd Szűcs Bence juttatta a vendéghálóba a játékszert, 17-16.

Fordulás után sem csökkentek az izgalmak, 37. perc: 20-19. A folytatásban, 22-20-as állásnál több mint hat percig nem esett gól, a csapatok nem találták az utat a kapuhoz, illetve, ha igen, akkor hibáztak. Urbán törte meg a csendet, Bóka válaszolt, 46. perc: 23-21. Nem sokkal később először volt három találat a különbség, 24-21. A következő három gól viszont a Komlóé volt, az 52. percben újra egál volt az állás, 24-24. Ezután megint mi kerültünk előnybe, másfél perccel a vége előtt 29-27 állt az eredményjelzőn. A baranyaiak nem adták fel, a véghajrában Bogdanic és Menyhért talált be válasz nélkül, 15 másodperc volt hátra ekkor, 29-29. Az igazi hidegzuhany azonban még csak ezután következett: támadhattunk a győzelemért, de Szöllősi (labdavesztés után lerántotta ellenfelét) piros lapját követően Váczi büntetőből megszerezte a győzelmet a Komlónak, 29-30.

Szinte végig vezettünk, viszont a hajrában nem voltunk elég koncentráltak, amit kihasználtak a nagyot küzdő komlóiak.