facebook insta youtube

Búcsúzásképpen egy igazi rangadó

Hatalmas meccset játszottak a fiúk, de a végén egy góllal alulmaradtak.

FTC – BKSE 32:31 (15:16)

BKSE: BŐSZ, Andó (kapusok); Hornyák 2; Brandt 3; NÉMETH 6; Szmetán 4/2; SZŰCS 5; Sretenovic 4; VARGA 5; Bóka 2; Dénes; Vajda

kiállítások: 14, ill. 6 perc
büntetők: 3/2, ill. 3/2

Nagyon nehezen pörgött fel a füredi motor és ezt a hazaiak könyörtelenül kihasználták. A félidő közepén már hattal vezetett a Fradi (16.p.: 12:6). Az annyi mérkőzésen bravúrt, bravúrra halmozó Ariánnak nem ment, igaz a védekezés se állt össze előtte.

Ekkor cserélt a kapuban György László és a hosszú sérülés után pályára lépő Bősz Dani meghálálta a bizalmat. Amint jöttek a védések, a védekezés is feljavult és elől jöttek a gólok. Tizenegy perc alatt fordítottak Németh Balázsék (27.p.: 13:14). Sőt már kettővel is mentünk, de a félidőre ebből csak egy maradt. Igaz, mínusz hatnál erre sem gondoltunk volna!

A második félidő elején gyorsan fordítottak a házigazdák és a 35.percben már hárommal vezettek (20:17) Kissé az öltözőben ragadtunk, de szerencsére megszólalt az ébresztőóránk. Zárkóztunk és a 42. percben már döntetlen volt (22:22) Ekkortól egészen az 56. percig jött egy olyan adok/kapok, amiben mi elmentünk egy góllal, Nagy Bencéék meg rendre egyenlítettek. Így Kovacsics 57.percben lőtt gólja után döntetlenről indult a végjáték is. Sajnos tizennégy perc után először nem mi mozdultunk el a döntetlenről, hanem Lékai találatával a Fradi. Sőt, hét a hat elleni támadásunknál eladtuk a labdát és egy üres kapus Debreczeni góllal már kettővel vezettek a hazaiak. Időkérésünk után Varga, majd Szmetán találataival egalizáltunk. 12 másodperc volt hátra, Pásztor Pista időt kért és az egykori füredi kedvenc, Debreczeni Dávid 3 másodperccel a vége előtt betalált.

Nem érdemeltünk vereséget. Igazi egyenlő erők harca volt. Kétszer is vissza küzdöttük magunkat a meccsbe és mindkétszer fordítani is tudtunk. Végül egy hibánkból tudtak két gólos előnybe kerülni, amit még volt erőnk egalizálni, de a végén 3 másodperc hiányzott a döntetlenhez.

Izgalmas meccsen, nagy rangadót játszva, nagyot harcolva búcsúztunk ettől a nehéz szezontól. Ahogy november közepétől, ezen a mai meccsen is tíz mezőnyjátékossal játszott a csapatunk, de végig harcolták a meccset, megcsillogtatva azt a mentális erőt, ami végig jellemezte a játékunkat.