Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Búcsú a Kupától

Az Eger elleni bajnoki rajt után sok mindenre számítottunk, de erre a hideg zuhanyra nem. Sajnos visszaléptünk oda, ahol decemberben tartottunk.

Szombathoz képest három helyen változott a keret. Kovács és Brandt bekerült a nevezettek közé, míg Malinovic ki.

Szűcs kivédett lövésével indult a meccs, majd a nyolcadik percben már 6:1 volt a hazaiaknak. Nem igazán tudtuk összekapni magunkat. A félidő közepéig mindössze két gólt sikerült dobnunk. (10:2) A félidő végéig kilencre feltornáztuk a lőtt gólok számát, de a különbség csak eggyel csökkent a hazaiak javára. (16:9).

Sajnos a második játékrész elején folytatódott az első játékrész. Közel kerültünk a rászámoláshoz.(36.p.: 21:12) A cserék lendítettek a támadójátékunkon, de hiába kezdtük sűrűbben lőni a gólokat, kaptuk is. (45.p.: 24:17). Sajnos nem volt igazi feltámadás. Az ötvenedik percben ránk számolták a tízet (29:19). A hátralévő tíz perc csak a kozmetikázásra volt elég.

Mi remekül kezdtünk a bajnokság tavaszi rajtján, míg a bogláriak otthagyták a pontokat Komlón. Kedd est aztán megfordult minden. Természetesen ki lehet kapni, de csak harcolva, állva, arcunkat nem vesztve. Most nagyon úgy néz ki, hogy a bajnoki rajt csalfa vak remény volt. Ne legyen igazam! Ahhoz, hogy mindezt szombaton Dabason feledtetni tudjuk, minimum 180 fokos fordulatra lenne szükség! A problémákkal szembe kell nézni, a szőnyeg alá söprés maximum eltakar.

HSA NEKA – BKSE 32:26 (16:9)

Balatonboglár, 200 néző; v.: Paska, Vastag

BKSE: Andó – Hornyák 3; Klunj 4 ; Szöllősi 1; Szűcs 2; Sretenovic 1; Bóka 1. csere: Bősz (k); Kemény 5; Varga 3; Németh; Szmetán 4; Brandt 2; Pelko edző: György László

HSA NEKA: Mikler és Deményi (kapusok); Krakovszki Zs. 6; Ludmán 3; Kanyó; Sztraka 6; Tárnoki; Kovács T. 4; Dely 2; Szűcs Balázs 1; Csányi 1; Gál; Nagy 1; Karai 1; Molnár 6; Tóth 1. edző: Sótonyi László

kiállítások: 8, ill. 14 perc

hétméteres: 5/3; ill. 3/3

Fotó: Tompos Gábor /NEKA