Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a Szeged

Hiába nyertük meg a második félidőt négy góllal a Szeged ellen, az első 30 percben összeszedett tízgólos hátrányt már nem tudtuk behozni.

Veol.hu / Horváth Gábor

Balatonfüredi KSE – Szeged 31-37 (11-21)

Balatonfüred, 600 néző. V.: Fekete, Hajdu. Balatonfüredi KSE: Andó, Bősz (kapusok), Kemény, Kovács B. 2, Szretenovics 2, Varga M. 4, Bóka, Szmetán M. 6, Németh B., Szöllősi B. 1, Sikosek 1, Dénes, Kljun 8 (2), Hornyák B., Szűcs B. 6, Brandt 1. Edző: György László.

OTP Bank-Pick Szeged: Imsgard, Nagy M. (kapusok), Bodó 2, Martins 2, Jelinic 4, Szita 2, Gaber 3, Sostaric 4 (1), Bánhidi 3, Kalarash 1, Molina, Juhász 1 (1), Garciandia 1, Bombac 7, Mackovsek 4, Szilágyi 3 (1). Edző: Kárpáti Krisztián.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.

A meccs elején mindkét kapus, Andó és Imsgard is több védést bemutatott, nem volt gólzápor, öt perc után 1-2 állt az eredményjelzőn. A folytatásban a Szeged lendült játékba, néggyel vezettek a Tisza-partiak. Igyekeztünk szorossá tenni a találkozót, de a különbség tovább nőtt, 13. perc: 4-10.

A 19. percben tíz gólra hízott a vendégek előnye, 5-15. A mieink védekezése nem tudott ellenállni a rohamoknak, az első félidőben 21 találatot kaptunk.

Fordulás után sem tudtunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz, 41. perc: 18-28. Bombac lőtte a 30. szegedi gólt, könnyedén tartotta megnyugtató előnyét a vendégcsapat.

A folytatásban Andó védéseit követően mínusz hétre sikerült felzárkóznunk (26-33). Nem sokkal később már „csak” hat gól volt a különbség, ennyi is lett a vége.

A volt füredi tréner, Kárpáti Krisztián irányította Szeged összességében magabiztosan nyert. Korábbi játékosaink közül Bánhidi Bence három, Szita Zoltán két találatig jutott.