Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Sporting CP

Portugál ellenfelünk nagy harcban áll hazája bajnokságában a másik két sztárcsapattal, a Portóval és a Benficaval. Szinte hetente rendezik át maguk között a dobogós helyezéseket.

Az EL csoportkörében hat győzelme mellett két vereség áll. Legutóbb a Granollers ellen szoros első félidő után magabiztosan győztek (38:31). Legjobbjai igen fiatal játékosok voltak M. Costa (20 év) 9; F. Costa (17) 7, S. Salvador (21) 7 gólt vágott! Ezzel pontelőnybe kerülve másodikok a csoportkörben.

Lisszabonban ősszel megleptük őket. A huszadik percig vezettünk, a szünetben, de még a második játékrész közepén is döntetlenre állt a meccs. Még a kiélezett véghajrában is volt esélyünk a pontszerzésre. A vége 35:32 lett a hazaiaknak. Náluk Salvador és F. Costa járt elől a gólgyártásban hét, illetve hat találattal. Nálunk Gostovic villogott tíz góllal, de Sretenovic is hatig jutott, míg két fiatalunk, Szűcs és Brandt egyaránt négyet dobott.

A portugálok ezután biztosan nem veszik félvállról a veszprémi szereplésüket. Igyekezni fognak elkerülni a meglepetéseket, mi meg a gyöngyösi lendülettel vágnánk bele a meccsbe

Mi persze a lisszaboninál szeretnénk jobban rájuk ijeszteni a kivételesen nem ötkor, hanem háromnegyed hétkor kezdődő találkozón.

A meccsre a Jegymesteren elővételben lehet jegyet venni. A találkozót a sport2 televízió élőben adja

2023.02.21. 18:45 BKSE – Sporting CP; Veszprém Aréna