Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

Komoly próba előtt a fürediek

Idegenben, Gyöngyösön szerepel a Balatonfüredi KSE szombaton a kézilabda NB I-ben.

A BKSE remek formába lendült októberben, ugyan a hónapot egy szegedi vereséggel kezdte, de azt követően megverte a Ferencvárost (34-30, otthon), a Komlót (30-24, idegenben) és a Fejér-B.Á.L. Veszprémet (27-19, otthon) is. A sormintát – a válogatott szünetet követően – Gyöngyösön folytatná György László alakulata, amely szombaton 18 órai kezdettel lép pályára a Heves vármegyeieknél.

A fürediek a negyedik, a gyöngyösiek a hetedik helyről várják a mérkőzést, a felek között épp egy győzelemnyi, két pont a különbség.

A Gyöngyös előző két találkozóját megnyerte, a Fejér-B.Á.L. Veszprém és a Dabas ellen, előtte viszont kikapott Egerben. Bíró Balázs legénysége hazai pályán három siker mellett csak egyszer kapott ki, Ferencváros tudta elvinni a pontokat még szeptemberben.

Az biztos, hogy fontos találkozót, mondhatni rangadót vív szombaton a Gyöngyös és a BKSE, a győztes értékes pontokkal gazdagodik.