facebook insta youtube

Ismét a szimpatikus vesztes szerepét kaptuk

BKSE – Sporting CP 25:31 (13:16)

BKSE: Andó (31%) – Hornyák 4, Németh 3, Szűcs 5, Sretenovic 4, Kemény , Bóka. Csere: Malinovics 1, Brandt 2, Varga 2, Szmetán 1, Vári 1, Dénes, Ág 1, Vajda 1. edző: György László

Azt már a meccs előtt tudtuk, hogy sérülése miatt alap irányítónk, Szöllősi és a Lisszabonban tíz gólig jutó Gostovic nélkül kell játszanunk. Sajnos a nyolcadik percben tovább fogyatkoztunk, mert Malinovic a gólja után rosszul érkezett le és fájdalmas arccal lesántikált. Szmetán váltotta, áttértünk a kétirányítós játékra és balkezes lövő nélkül játszottunk.

A meccset a Costa fivérek kezdték egy-egy góllal, de nem ijedtünk meg Sretenovic és Németh válaszolt. A vendégek vezettek, de rendre egyenlítettünk. Andó bravúrokat mutatott be, Szűcs stabil volt, Németh és Szmetán jól keverte a lapokat, Sretenovic szép találatokat ért el és Hornyák nem hibázott a heteseknél. A 18. percben lehetőségünk lett volna vezetni, de ekkor még kimaradt a helyzet. Azonban Hornyák egyenlítése után a 23. percben Varga a vezetést is megszerezte. Sajnos az ellentámadásnál kiállították. Portugál gól, azonban Németh nem hibázik. Közben Vajdával és Dénessel frissít György László. Újabb emberhátrányunkat kihasználják a vendégek és a 26. percben már egyenlő, sőt fordítanak. Nekünk is van helyzetünk, de hibázunk, nem így a portugálok, sőt hárommal mennek a szünetben.

A második játékrészt Ág kezdi bal szélen, majd Brandt is beáll a jobboldalra. Szűcs góljával és Andó védésével kezdünk, de egy rossz visszarendeződés, majd egy kapufa után öttel mennek. (36.p.: 14:19) Időt is kér a vezetőedzőnk és áttérünk a hét a hat elleni játékra, amit a két beállónk – Vajda és Szűcs – ki is használ. Andó hetest véd, de szélről, bal szélről nagyon jók a vendégek. Azonban Brandt beállása után azonnal gólt lő. (44.p.: 18:21) A portugálok kezdik kiismerni a hét a hat elleni játékunkat, szerencsére az üres kaput nem találják el, de a tizenhét éves Francisco Costa elemében van, belövi a kilencedik gólját. Ezzel együtt tartjuk a mínusz hármat. Sajnos elég két hibánk és újra öt van közte (50.p.: 20:25) Sőt hetest lőhetnek, de Andó túljár a fiatalabbik Costa eszén. Brandt, Szűcs, majd Varga góljaival hiába jövünk fel, most Folques után a másik szél (Tavares) is betalál kétszer. Büntetőhöz jutunk és a felnőttek közé első alkalommal beálló Vári keze nem remeg meg! (Márk kövesse ezt még sok-sok találatod a nagyoknál!) Ki jönne mint újra egy Costa, ezúttal az idősebb. A végig jól játszó Szűcs még kontrázik, de egy helyzetünk kimarad és a portugálok lengyel légiósa büntet, kialakul a végeredmény.

Balkezes lövőink és Szöllősi Balázs hiányában nem adták fel a srácok. Egy nagyon jó első félidőt futottak, csak az a fránya utolsó 3 perc nem kellett volna. Szünet után is nyílt sisakkal indultunk – gól és kapusbravúr – de a hibáinkkal kíméletlenül éltek a vendégek. Nagyszerű volt a hét a hatra váltás, meg is zavarta az ibériaiakat. Andó újra parádézott, de ezen a szinten tudomásul kell venni, hogy elég egy megingás, egy hiba és azt góllal büntetik. A nagyszerű megmozdulásaink mellett sajnos mindig jött az a hiba, az a pici megingás és jöttek a kapott gólok. A mutatott játékkal, az akarással nem volt semmi probléma, de a koncentráció bármilyen kis kihagyása egy ilyen csapat ellen vereséget hoz. Bosszankodunk persze, de nem haragszunk, mert mindenki odatette magát, senki nem alibizett. Ilyen hozzáállással a magyar bajnoki riválisok ellen előnyben lehetünk!