Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

A fürediek partiban voltak dán riválisukkal

Jól küzdött, de nem tudott pontot szerezni a több sebből vérző Balatonfüred kedden a dán Skjern ellen a kézilabda Európa Liga csoportkörének harmadik fordulójában.

BKSE–Skjern 28-31 (15-16)
Veszprém Aréna. V.: K. Gasmi, R. Gasmi.

Balatonfüredi KSE: ANDÓ – Hornyák P. 2, Németh B. 1, Szűcs B. 2, Dénes, SZRETENOVICS 8, Bóka 2. Csere: GOSTOVICS 9 (4), SZMETÁN M. 3, Vajda, Varga M. 1, Kemény. Edző: György László.

Skjern Handbold: Bonde, Paulsen (kapusok), JÖNSSON 8 (2), TANGEN 8, NORLYK 4, PETTERSEN 4, Bergholdt 3, J. Rasmussen 2, Buric 1, Uth 1, Jóhansson, M. Rasmussen Edző: Kasper Sondergaard.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hetesek: 4/4, ill. 2/2.

Nem túl jó passzban várta a BKSE az Európa Liga csoportkörének folytatását, a fürediek két egy gólos bajnoki vereség után álltak, ráadásul több játékosuk is sérüléssel bajlódott, az alapember Szöllősi Balázs és Dejan Malinovic ott sem lehetett a keretben. Ezzel együtt egyáltalán nem mutatott gyengeséget az első félidőben a csapat, sőt, a dánok csupán egy gólos előnyt szereztek. Andó remekelt a kapuban, kilenc védése volt, támadásban pedig többen is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A szünet után sikerült fordítania a Fürednek, de továbbra is szoros maradt az állás, egyik együttes sem tudott hosszabb ideig vezetni. A 40. perc után a Skjern vette át a kezdeményezést, ám a BKSE nem szakadt le, 44. perc: 21-22. A Balaton-partiak továbbra is számíthattak Andó segítségére, viszont néhányan kezdtek fáradni és ez több hibával járt, 48. perc: 22-25. Öt találatra nőtt a különbség, sajnos már nem volt elég feszes a hazaiak védekezése, 23-28 Igyekezett eredményesen hajrázni a BKSE, voltak is felvillanások, azonban a Skjern már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Harmadik meccsét is elveszítette az Európa Liga csoportkörében a Füred, ezúttal viszont dicsérendő teljesítménnyel, szoros összecsapáson maradt alul.