Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

A Ferencvárosé a tornagyőzelem, miénk a harmadik hely

A Viniféra Wine & Spa nemzetközi torna Fradi győzelemmel ért véget. A BKSE a harmadik lett.

Péntek délután elsőként a harmadik helyért léptek pályára a csapatok. Ellenfelünk az osztrák Köflach volt, akik az első játékrész 20. percéig sorra kiegyenlítették a játékot, csak a hajrában tudtunk ellépni. A másodikban a 40. percre már nyolccal is vezettünk, amikor megtorpantunk. A győzelmünket nem fenyegette semmi, de a vége csak plusz hat lett.
Tegnapi mérkőzés után azt mondtuk, hogy a mai az első alkalom, hogy előrébb lépjünk a játékban. Egy nagyon pici lépést tettünk ebben az irányba, de még hosszú az út. A mérkőzésen sérülések miatt se Németh, se Szűcs, se Kljun nem tudott pályára lépni.

BKSE – Köflach 25:19 (14:11)
legjobb lövők: Gostovic 5, Varga 4, Sretenovic, Szmetán és Hornyák 3-3; ill. Grbavac, Cichy, Knez és Lulic 3-3.

A döntő nagyon jó és a felkészülési időszakhoz mérten kimondottan színvonalas meccset hozott. A Fradi egy pillanatnyi döntetlent leszámítva végig vezetett, de a Trebnje végig nyitottá tudta tenni a meccset. A 60. percben is sikerült egyre zárkózniuk, de két labdaszerzéssel és gyors góllal végül hárommal nyert Pásztor Pista csapata.

FTC – Trimo Trebnje 32:29 (16:13)
legjobb lövők: Füzi, Imre, Debreczeni és Lékai 4-4; ill. Didovic 6, Grbic és Nesic 4-4.

A torna gólkirálya a Trimo Trebnje szélsője Ignjat Nesic lett 12 találattal.
A legjobb kapus a ferencvárosi Borbély Ádám.