Balatonfüredi KSE
facebook insta youtube

40 percen át egyenrangú ellenfelei voltunk a Veszprémnek

A szünetben, majd még 10 perccel később is csak három gól volt a hátrányunk a Bajnokok Ligája-résztvevő Veszprém HC ellen, végül azonban magabiztos sikert aratott a vendégcsapat.

K&H férfi liga, 2. forduló

BALATONFÜREDI KSE-VESZPRÉM HC 28-38 (12-15)

Balatonfüred, játékvezetők: Bóna, Földesi.

BALATONFÜRED: Deményi, Matos (kapusok), Bóka 3, Hornyák, Kljun 4, Klucsik, Kovács, Németh 2, Rozman 2, Simotics 2, Sretenovic 3, Szmetán 1, Szöllősi 1, Urbán-Patocskai 5 (1), Varga 2, Vasilev 3. Edző: Kis Ákos.

VESZPRÉM: Corrales, Jensen (kapusok), Casado 2, Cindric 2, Descat 3 (3), Elderaa 6, Elísson 6 (1), Fabregas 5, Grahovac, Hoffmann 2, Kosorotov 5, Ligetvári, Pechmalbec 2, Sandell 3, Vailupau, Végh 2. Edző: Xavi Pascual.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.Hétméteresek: 1/1, ill. 5/4.

A mérkőzés 10. percében Deményi Xavér bravúrjainak is köszönhetően 4-4 volt az állás. Ezt követően a Veszprém ellépett három góllal, de a 21. percben 9-10-nél ismét az egyenlítésért támadtunk, de sajnos Urbán-Patocskai Csongor ziccerénél Mike Jensen hárított. Apropó Urbán-Patocskai: fiatal játékosunk élete első NB I-es mérkőzésén lépett pályára, ahol az említett zicceren kívül mindössze egyszer hibázott, 5 góljával pedig csapatunk legeredményesebb játékosa volt a mérkőzésen!

A második félidő három gólos veszprémi vezetéssel kezdődött, amit a 40. percig tartottak Kis Ákos tanítványai. Ekkor egy újabb újoncot avattunk, először védhetett az első osztályban akadémistánk, Matos Kornél, aki 4 védéssel segítette társait bemutatkozásán!

Fabregasék a hajrában megrázták magukat, és végül tízgólos győzelmet arattak, de játékosaink bebizonyították, hogy még a legerősebb csapatoknak is komolyan kell vennie bennünket.

Kis Ákos: – Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban éreztem némi visszalépést, de összességében így is jó eredményt értünk el. Fiataljaink képet kaphattak egy sztárcsapat elleni párharc iramából, légköréből.

Xavier Pascual: – Jól játszott a vetélytársunk, különösen támadásban, egy-egy elleni szituációkban. Örülök a mai produkciónknak, kiváltképp a második játékrészben kézilabdáztunk lendületesen és koncentráltan.